Jak wybrać najlepszy sprzęt rolniczy na niewielką farmę?

Wybranie odpowiedniego sprzętu rolniczego jest kluczowe dla każdego rolnika. Nawet jeśli dysponuje on niewielką połacią terenu. Współczesne rolnictwo zwyczajnie nie może dobrze funkcjonować bez odpowiednich narzędzi.

Sprzęt rolniczy – jaki wybrać?

Na rynku znajdują się tysiące różnych maszyn i marek, z których możemy wybierać. Różnią się pomiędzy sobą funkcjonalnościami, jakością i również ceną. Postawionym przed tyloma możliwościami, może być nam trudno zdecydować, jakie narzędzia będą najlepsze na niewielkich rozmiarów farmę. Rolnikom zdarza się kupować zbyt dużą ilość maszyn, które zwyczajnie nie przydadzą im się w uprawie ich ziemi. Innym bardzo częstym błędem jest inwestycja w taki sprzęt rolniczy, którego rozmiary są niedopasowane do działań, jakie będą oni wykonywać.

Rynek sprzętu rolniczego jest bardzo konkurencyjny, dlatego z łatwością możemy znaleźć wszystkie informacje, które będą nam pomocne w wyborze odpowiednich dla nas narzędzi. Do tego będzie nam jednak potrzebne właściwe przygotowanie: zrozumienie i ocena zapotrzebowania naszego biznesu rolniczego, pozyskanie jak największej ilości informacji na temat dostępnego sprzętu, i w końcu porównanie zgromadzonych danych.

Określ swoje potrzeby

Czasem rozwiązanie, które jest odpowiednie dla jednego rolnika, absolutnie nie sprawdzi się u innego. W wyborze sprzętu będziesz musiał/a wziąć pod uwagę kilka kwestii. Między innymi rozkład budynków w swoim gospodarstwie, a także koszty – związane zarówno z zakupem sprzętu, jak i jego późniejszą eksploatacją. Oczywiście podczas wyboru nie możesz pominąć osobistych preferencji.

Na początku zadaj sobie pytanie, jakie prace musisz wykonywać na swojej ziemi i jakiego rodzaju sprzętu do nich potrzebujesz:

– Czy będziesz uprawiał ziemię, czy hodował zwierzęta?
– Z jakimi zwierzętami będziesz pracował/a?
– Czy będziesz kosić jedynie akr lub dwa, czy też będziesz ten teren dodatkowo nawozić i przerzucać glebę?

Gdy już określisz, jakiego sprzętu potrzebujesz, możesz zacząć poszukiwać narzędzi, które sprostają Twoim potrzebom.

Poszukuj sprzętu z najlepszym stosunkiem jakości do ceny

Większość producentów sprzętu rolniczego ma swoje strony internetowe, na których możesz znaleźć różnego rodzaju informacje na ich temat. Już ze swojego domu możesz sporo dowiedzieć się na temat proponowanych modeli i ich cen. Gdy kupujesz sprzęt rolniczy – który jest sporą inwestycją – pamiętaj, aby przy jego wyborze wziąć pod uwagę:

– cenę,
– działanie,
– moc,
– części,
– wsparcie techniczne,
– prestiż firmy,
– opcje zakupu.

Wybierz swoją markę rozważnie. Podczas żniw czas jest bardzo ważnym faktorem, dlatego musisz wybrać taką maszynę, na której będzie mógł w 100% polegać. Początkujący rolnicy mogą zdecydować się na wiodące marki sprzętu rolniczego, które zostały już sprawdzone przez wielu innych klientów. Najlepszym rozwiązaniem będzie również wybór dealera, który znajduje się niedaleko od Twojego miejsca zamieszkania, co pozwoli Ci w miarę szybko uporać się z problemami – jeśli takie będą miały miejsce.

W przygotowaniu artykułu pomocy udzielił serwis hydramet.pl.

Dodaj komentarz