Spycharki do odśnieżania – najważniejsze cechy

Każdego roku przynajmniej przez kilka tygodni w zimie opady śniegu utrudniają nam życie. Dlatego też każdej zimy na odśnieżanie wydawana jest naprawdę duża ilość środków. Od skutecznego odśnieżania zależy bezpieczeństwo osób poruszających się po danym terenie. Dlatego też tak ważna jest inwestycja w bardzo dobrej jakości spycharkę. Najlepsze urządzenia tego typu sprawiają, iż odśnieżanie przebiega wyjątkowo sprawnie.

Ze względu na rodzaj zastosowanego ciągnika, spycharki dzielimy na gąsienicowe i kołowe. Natomiast na podstawie rodzaju lemiesza, urządzenia tego typu podzielić można na czołowe, skośne lub uniwersalne. Każdy z tych rodzajów sprawdza się w innych warunkach. Dlatego też przed wyborem urządzenia warto przeanalizować wady i zalety poszczególnych typów.

Najważniejsze parametry, na które trzeba zwrócić uwagę podczas kupna spycharki to między innymi siła naporu, długość i wysokość lemiesza, masa robocza, kąt skrawania. Bardzo ważna jest także wydajność oraz efektywny czas pracy urządzenia. To pierwsze zależy przede wszystkim od cyklu pracy urządzenia, a także m.in. mocy ciągnika i rodzaju gruntu.

Wśród wykorzystywanego przez spycharki osprzętu roboczego wymienić należy różnego rodzaju lemiesze, zaczepy, zrywaki wielozębne oraz osprzęty specjalistyczne: pługi, wciągarki oraz walce do zagęszczenia węgla kamiennego.

Jednym z najlepszych spychaczy na rynku przeznaczonych do odśnieżania jest oferowany przez sklep internetowy Hydramet.pl spychacz V type. Jest bardzo wszechstronny, ponieważ może być montowany na ciągnikach różnej mocy. Bezpieczną i skuteczną pracę zapewniona jest przez zabezpieczenie sprężynowe konstrukcji oraz podzielone na odrębne sekcje lemiesze gumowe. W jego podstawowym wyposażeniu znajduje się zawieszenie agregujące urządzenie z wysięgnikiem, wysięgnik z tarczą spychającą oraz hydrauliczny zespół sterujący. Jest to urządzenie, które zostało przetestowane już przez wiele osób i instytucji z całej Polski!