Rozplanowanie warzyw na swoich ogródku

radishes-788554_1280Z pewnością każdy kto rozpoczyna swój sezon u siebie na działce czy na mini polu powinien się zastanowić jakie rośliny lubią być koło siebie posadzone. Nie wszyscy zdają sobie doskonale sprawę z tego, że to właśnie na naszym planowanym miejscu sadzenia warto rozplanować wszystko do jak najmniejszego szczegółu aby cieszyć się z właściwej jakości plonu. Warto uświadomić sobie to, że np. marchewka rozsiana w nieodpowiednim towarzystwie rośliny może tak w zasadzie przestać odpowiednio rosnąć i niestety to będzie związane ze słabymi plonami. W jaki najlepszy sposób się od tego ustrzec? Przede wszystkim ta rzecz dotyczyć będzie posadzenia wszystkiego w towarzystwie dobrym a to znaczy aby plon był na dość wysokim poziomie.

Warto rozpocząć od coraz częściej wybieranej pietruszki. W jakim najlepszym towarzystwie należy ją posadzić? Przede wszystkim ta sprawa powinna dotyczyć rozsadzenia jej koło pomidorów. Warto ją odpowiednio posiać po fasoli lub kapuście. Dlaczego należy w ten sposób do tego podejść? Przede wszystkim ta rzecz dotyczyć będzie optymalnego plonu, który tak w zasadzie związany będzie z wysokiej jakości wynikiem swoich zbiorów.

Marchewka z pewnością jeden z ważniejszych elementów, który każdy tak bardzo chętnie dodaję do rosołu. Obok czego należy to wszystko posadzić aby tak właściwie to tutaj było wszystko jak najbardziej optymalne? Ta sprawa powinna dotyczyć ,,towarzystwa” innych warzyw a dokładniej szczypiorku bądź cebuli. Czego się należy wystrzegać w przypadku marchewki? Przede wszystkim ona w żaden sposób nie będzie przepadać za koprem. Ważne jest wysianie jej bezpośrednio po pomidorach lub ogórkach.

Sałata to na pewno kolejna rzecz, która tak często gości na stole szczególnie w okresie letnim podczas obiadu lub jakiegoś grilla. Do tego aby urosła odpowiednio na polu warto zdecydować się na to aby jej towarzystwo było jako cebula, rzodkiewka a nawet fasola szparagowa. Dlaczego rozsadzenie tego w taki sposób jest aż tak istotne? Z prostego powodu, sałata ze śmietaną to na pewno ważny produkt do jedzenia razem ze śmietaną na stole.

Jeśli komuś na talerzu znudziły się same suche ziemniaki polane tłuszcze lub zrobione z masłem to przede wszystkim powinien się zastanowić nad tym aby przede wszystkim dołożyć do tego koperek. Co warto zrobić aby to właśnie aby on był posadzony najbardziej optymalnie? Przede wszystkim warto powiedzieć o tym, że tutaj dobre towarzystwo innych warzyw to z pewnością cebula, ogórki lub buraki. Taki rozsiew zapewniać będzie optymalny zbiór tego ,,przysmaku”.

Czosnek, który tak często wymaga odpowiedniej staranności na działce – czy istnieję odpowiednie towarzystwo dla tego warzywa? Oczywiście, że TAK. Warto go rozsadzać w towarzystwie selerów, buraków a nawet truskawek. Udane zbiory czosnku to na pewno właściwego rozmieszczenie go na naszej działce.

Warto także powiedzieć o tak chętnie wybieranym przez Polaków pomidorów. Na co dzień każdy bardzo lubi je dodawać do swoich kanapek, przyrządzając nawet zupy. Jakie towarzystwo zapewniać będzie najbardziej optymalne plony? Przede wszystkim dotyczyć to będzie pietruszki, wczesnej kapusty bądź sałaty.

Wracając do zup. Na pewno nikt nie wyobraża aby w przypadku drugiego dania nie pojawiło się u niego na stole tak popularna ogórkowa. W jaki sposób tak właściwie u siebie na ogródku zasadzić i uprawiać ogórki? Należy uświadomić sobie, że w jego towarzystwie najlepiej sprawdzać się będzie seler, słonecznik a nawet seler. Warto tą sprawę przemyśleć aby plon na samym końcu należał do jak najbardziej udanych.

Dodaj komentarz