Sadzenie ziemniaków

W jaki sposób podejść do tematu sadzenia ziemniaków. Na samym początku należy się zastanowić nad tym w jaki sposób tak właściwie rozumieć optymalny termin sadzenia ziemniaków. W tym przypadku, warto zapoznać się czasem, które będzie najbardziej odpowiedni.

Ogólnie się przyjęło, że zabieg związany z wysadzaniem ziemniaków dotyczy końca kwietnia bądź początku maja. Zdarzać się mogą jednak osoby, który tak zabieg wykonują w pierwszych dniach miesiąca czwartego roku kalendarzowego. Oczywiście, że chodzi o kwiecień. Zgodnie z przysłowiem polskim, że w marcu jak w garncu należy zdać sobie sprawę z tego, że tak w zasadzie przymrozki to jednak nie aż tak duża tragedia. Należy sobie uświadomić to, że pędy w bardzo szybki sposób się odbudowują. Każdy o tym wie, że proces sadzenia ziemniaków rozpoczyna się od jednej odmiany, nazwanej jako ,,sadzeniaki”.

Przed odpowiednim działaniem należy przede wszystkim wybrać takie plony, które w żaden sposób nie zostały zarażone żadną chorobą atakującą ziemniaka(np. stonka). Decyzja powinna być ze względu na zdrowe a także wyraźne oczka. Jednym z bardzo skutecznych sposobów jest to aby w momencie pojawienia się kiełków na długość od około 1,4 do 2,1 cm rozpocząć odpowiednie sadzenie. Te praktyki są sprawdzone i gwarantować mogą wysoki plon.

Sadzenie ziemniaków może odbywać się przy użyciu specjalnych maszyn (dotyczy to większego pola rolniczego) bądź w przypadku działki przy niezbyt zaawansowanych narzędziach. Takie już bardziej amatorskie podejście do tego tematu.

Dodaj komentarz